...

15 scaune de răchită pentru casă

Un fotoliu de răchită nu este neapărat un atribut de grădină. Un fotoliu din rattan poate fi amplasat în camera de zi pentru a adăuga culoare interiorului și pentru a pune în valoare zona de ședere.

Cei mai mulți dintre noi se gândesc la scaunele din răchită doar ca la mobilier pentru țară, care aparține grădinii sau verandei. Dar un fotoliu din rattan ( precum și alte tipuri de mobilier din răchită ) pot fi la fel de ușor plasate într-un apartament de oraș pentru relaxare.

Un fotoliu din rattan poate fi realizat complet din rattan Aceasta este de a avea un cadru de rattan și de a țese. Cu toate acestea, cel mai adesea există modele combinate în care rattan este folosit pentru a crea răchită în zonele din spate și laterale, cu lemn sau metal ca și cadru. O combinație destul de spectaculoasă este combinația de rattan ( corpul scaunului ), lemn ( cotierele, picioarele ) și piele ( perna ).

Contrar stereotipurilor, scaunele din răchită sunt realizate în mai multe stiluri, nu numai în stil country. Un fotoliu din rattan poate fi adaptat, în principiu, la orice interior Alegeți modelul potrivit care să rezoneze cu mediul înconjurător. De exemplu, sunt disponibile balansoare clasice, scaune de birou cu elemente din răchită sau balansoare suspendate. Și fotoliile de răchită în stil colonial.. Decorat cu sculpturi, îmbătrânit artificial.. Acestea amintesc de tronuri mici și pot fi o adevărată bijuterie a casei tale.

Evaluează articolul
( Nu există încă evaluări )
Ivanna Kusturica

Salutări, dragi entuziaști ai confortului și îmbunătățirii locuinței! Eu sunt Ivanna Kusturica, un designer experimentat cu o bogată experiență și o pasiune nețărmurită pentru transformarea spațiilor de locuit în tărâmuri de eleganță și confort durabile. Fiți alături de mine în timp ce vă dezvălui tapiseria călătoriei mele în domeniul designului, țesută de-a lungul anilor de creativitate, inovație și un angajament de nezdruncinat pentru a crea spații care să rezoneze cu căldură și rafinament.

Cladire.info - construcție și reparații, parcelă dacha, apartament și casă de țară, sfaturi utile și fotografii
Comments: 1
  1. Alexandru Gheorghe

    Care este diferența între o răchită și o șezlongă? Sunt curios să știu dacă cele 15 scaune de răchită pe care le-ați menționat sunt similare cu șezlongurile.

    Răspunde
Adauga comentarii