...

15 seturi de dormitoare în stil modern

Ce opțiuni oferă astăzi producătorii de mobilier?? Cum ar putea arăta astfel de seturi într-un interior modern?

Alegerea mobilierului potrivit pentru dormitor nu este dificilă în zilele noastre Producătorii de tapițerii oferă soluții gata făcute. Puteți intra într-un showroom și puteți "încerca" dormitorul în camera terminată mobilier- vezi cum ți se potrivește.

Puteți alege fie mobilier clasic, fie modern este o chestiune de gust. O caracteristică distinctivă a seturilor moderne.. design concis. Mobilierul de dormitor nu are elemente decorative inutile și, de regulă, nu ocupă mult spațiu, așa că.. Se potrivește perfect în apartamentele mai mici.

Dormitoarele moderne tind să fie compuse din aceleași elemente ca și cele clasice și includ un pat, noptiere, dulapuri, dulapuri. Există, bineînțeles, caracteristici speciale. De exemplu, unități suspendate care par să plutească în aer și care sunt adesea iluminate din spate, căpătâi care se transformă în sisteme de depozitare, paturi cu piedestal – și canapele extensibile Aproape nimic din ceea ce te-ai aștepta să găsești într-o bucătărie clasică.

Seturile moderne de dormitoare pot fi realizate dintr-o varietate de materiale Plăci aglomerate, MDF, lemn masiv, din care lemnul este cel mai preferat. Mobilierul de dormitor din lemn nu este doar frumos și ecologic, ci și capabil să servească cu fidelitate timp de mulți ani.

Evaluează articolul
( Nu există încă evaluări )
Ivanna Kusturica

Salutări, dragi entuziaști ai confortului și îmbunătățirii locuinței! Eu sunt Ivanna Kusturica, un designer experimentat cu o bogată experiență și o pasiune nețărmurită pentru transformarea spațiilor de locuit în tărâmuri de eleganță și confort durabile. Fiți alături de mine în timp ce vă dezvălui tapiseria călătoriei mele în domeniul designului, țesută de-a lungul anilor de creativitate, inovație și un angajament de nezdruncinat pentru a crea spații care să rezoneze cu căldură și rafinament.

Cladire.info - construcție și reparații, parcelă dacha, apartament și casă de țară, sfaturi utile și fotografii
Comments: 1
  1. Cristian Gheorghe

    Ce stiluri moderne recomanzi pentru un dormitor? Cautam idei si inspiratie pentru designul dormitorului meu si mi-ar placea sa aflu mai multe despre cele 15 seturi de dormitoare prezentate. Ce culori, texturi si elemente de design ar trebui sa iau in considerare pentru a crea o atmosfera moderna in dormitorul meu? Multumesc anticipat pentru orice sfat sau sugestii!

    Răspunde
Adauga comentarii