...

24 de seturi de mobilier din lemn pentru dormitor

Sănătate, armonie și frumusețe în dormitor. Această condiție este în concordanță cu mobilierul de calitate, fiabil, ecologic, din lemn natural, frumos prin definiție.

În Egiptul Antic, un pat de lemn era considerat un semn de bogăție și prosperitate. Acesta a fost un adevărat mobilier de lux pentru dormitor pentru cetățeni respectabili. A trecut milenii, dar mobilierul de dormitor din lemn rămâne în afara concurenței, deoarece, conform credinței populare, lemnul are proprietăți medicinale, ameliorează stresul și reîncarcă emoțiile pozitive. Patul din dormitor joacă cu siguranță prima vioară, dar ce este fără orchestră?? În prezent, producătorii oferă suite și seturi care includ noptiere și comode, măsuțe de toaletă, fotolii, bănci… Mobilierul tapițat în tapițerie asortată poate fi achiziționat suplimentar. Mobilier de dormitor fabricat din lemn masiv, furniruit, adesea cu sculptură, aurire sau încrustare pe fațade. Mobilierul de dormitor din lemn masiv nu este doar ecologic. Frumusețea naturală a lemnului reprezintă valoarea decorativă incontestabilă a acestui tip de mobilier, alături de decorațiuni sculptate manual sau, de exemplu, piele cu piele de șarpe sau de crocodil în relief.

Evaluează articolul
( Nu există încă evaluări )
Ivanna Kusturica

Salutări, dragi entuziaști ai confortului și îmbunătățirii locuinței! Eu sunt Ivanna Kusturica, un designer experimentat cu o bogată experiență și o pasiune nețărmurită pentru transformarea spațiilor de locuit în tărâmuri de eleganță și confort durabile. Fiți alături de mine în timp ce vă dezvălui tapiseria călătoriei mele în domeniul designului, țesută de-a lungul anilor de creativitate, inovație și un angajament de nezdruncinat pentru a crea spații care să rezoneze cu căldură și rafinament.

Cladire.info - construcție și reparații, parcelă dacha, apartament și casă de țară, sfaturi utile și fotografii
Comments: 1
  1. Bogdan Mocanu

    Ce tip de mobilier din lemn este disponibil pentru dormitorul meu?

    Răspunde
Adauga comentarii