...

14 exemple de mobilier din răchită

Proprietățile rattanului și ale altor materiale care sunt folosite la fabricarea mobilierului și accesoriilor din răchită le fac ușor de mutat dintr-un loc în altul și de folosit atât în interior, cât și în exterior.

Toate mobilierul de răchită poate fi împărțit în două "tabere. Prima include articole fabricate din fibre naturale, cum ar fi rattan. Și al doilea Mobilier și accesorii sintetice. Consultați și alegeți din selecția de seturi de mobilier din răchită și mese de cafea simple din ședința noastră foto.

Ambele grupuri de mobilier din răchită au ceva în comun în comparație cu "frații" lor din lemn sau metal greutate, rezistență ridicată, rezistență la fluctuațiile de temperatură și umiditate. Principala diferență este că produsele din primul grup sunt adesea realizate manual, în timp ce mobilierul din răchită din materiale sintetice este fabricat industrial.

Mobilierul și accesoriile realizate din rattan și alte fibre naturale sunt preferate de mulți oameni din punct de vedere ecologic. Este deosebit de populară în rândul persoanelor cărora le place stilul colonial și de casă de țară și "etno". Iar într-un interior eclectic, o măsuță de cafea din rattan este întotdeauna un accesoriu binevenit.

Mesele și scaunele din răchită sunt potrivite pentru exterior ( în grădină, lângă piscină sau pe veranda de vară ) și în casă. Unele dintre măsuțele de cafea din fotografie există independent, altele.. Fac parte din colecția care poate include, de asemenea, canapele din răchită, fotolii, pufuri, lămpi și accesorii.

Evaluează articolul
( Nu există încă evaluări )
Ivanna Kusturica

Salutări, dragi entuziaști ai confortului și îmbunătățirii locuinței! Eu sunt Ivanna Kusturica, un designer experimentat cu o bogată experiență și o pasiune nețărmurită pentru transformarea spațiilor de locuit în tărâmuri de eleganță și confort durabile. Fiți alături de mine în timp ce vă dezvălui tapiseria călătoriei mele în domeniul designului, țesută de-a lungul anilor de creativitate, inovație și un angajament de nezdruncinat pentru a crea spații care să rezoneze cu căldură și rafinament.

Cladire.info - construcție și reparații, parcelă dacha, apartament și casă de țară, sfaturi utile și fotografii
Comments: 1
  1. Claudiu Vasilescu

    Poti sa-mi recomanzi unele magazine sau website-uri unde as putea gasi aceste 14 exemple de mobilier din rachita? Sunt interesat sa adaug un aspect natural si rustic in locuinta mea si cred ca acest tip de mobilier ar fi perfect pentru asta. Multumesc anticipat pentru orice informatie!

    Răspunde
Adauga comentarii